Dział: RADIO

Dodano: Maj 17, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Protest pod siedzibą radiowej Trójki

Dziennikarze ustawili się w alei radiowej Trójki

W alei radiowej Trójki koło siedziby rozgłośni jej dziennikarze nagrali protestacyjny film.

Ponad 30 pracowników Trójki ustawiło się - zachowaniem odstępów między sobą - w pobliżu siedziby stacji, w alei radiowej Trójki.

"Szanowni Państwo, przez wiele lat pracowaliśmy na to, byście mogli słuchać Trójki z przyjemnością. Żeby to było dobre i mądre radio. Teraz musimy zaprotestować. Przeciwko odebraniu stacji wiarygodności. Przeciwko skandalicznemu traktowaniu dziennikarzy. Przeciwko cenzurze. Przeciwko sukcesywnemu niszczeniu radia. Mamy dość wystawiania Trójki na nieustanne zarzuty zakłamywania rzeczywistości i ingerencji polityków. Stało się za dużo. Dość! Stoimy murem za Markiem Niedźwieckim i Bartoszem Gilem" - brzmi ich wspólne oświadczenie.

Dyrekcja Programu III unieważniła głosowanie w "Liście przebojów Trójki", które wygrała piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Notowanie zniknęło ze strony internetowej Polskiego Radia, a z Trójki zdecydowali się odejść dziennikarze muzyczni Marek Niedźwiecki i Hirek Wrona.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 17.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.