Dział: RADIO

Dodano: Maj 16, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Znika notowanie LP Trójki z piosenką Kazika, dyrektor Trójki wydał oświadczenie

Strona internetowa, na której publikowane są wyniki LP3 przestała działać (fot. materiały prasowe)

Ze strony internetowej Polskiego Radia zniknęło notowanie Listy Przebojów Programu III, które wygrał Kazik z piosenką „Twój ból jest lepszy niż mój”. Piosenka nawiązuje do wizyty Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu w święta wielkanocne, gdy inni nie mogli tego zrobić. Dyrektor Trójki Tomasz Kowalczewski wydał w tej sprawie oświadczenie.

Notowanie Listy Przebojów Trójki z 15 maja wygrała piosenka Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój”, która nawiązuje do wielkanocnych odwiedzin Jarosława Kaczyńskiego i prominentów PiS na zamkniętym z powodu pandemii koronawirusa Cmentarzu Powązkowskim. Prezes PiS w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej wybrał się na grób matki pomimo braku możliwości wstępu na cmentarz dla innych odwiedzających.

Strona internetowa, na której publikowane są wyniki LP3 przestała działać – wyświetlał się tylko komunikat o błędzie na stronie. W mediach społecznościowych wzbudziło to podejrzenia, że strona została specjalnie zawieszona.

W sobotę wieczorem dyrektor Trójki Tomasz Kowalczewski wydał oświadczenie, w którym przekonuje, że „podczas elektronicznego głosowania nad Listą Przebojów Trójki w dn. 15.05.2020 r. został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy. W związku z tym Redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu tego głosowania”

To jednak nie przekonało użytkowników mediów społecznościowych, w tym wielu dziennikarzy. M.in. Marek Twaróg, redaktor naczelny „Dziennika Zachodniego” skomentował na Twitterze oświadczenie Kowalczewskiego: „Przez 25 lat dałbym się pokroić za Trójkę. Skończyło się dwa lata temu. A teraz? Niesłychane jak bardzo mam w zupie to żenujące radio i kilku koniunkturalistów, którzy tam zostali”.

W okresie komunistycznym, w 1984 roku, Trójka nie mogła nadawać utworów zespołu Maanam. Była to kara dla zespołu za odmowę występowania na koncercie przyjaźni polsko-radzieckiej. Wtedy prowadzący Listę Przebojów Marek Niedźwiecki odtwarzał tylko kilkunastosekundowy werbel rozpoczynający piosenkę Maanamu "To tylko tango".

(MAK, 16.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.