Dział: RADIO

Dodano: Maj 17, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wytwórnia Mystic Production zawiesza współpracę z Trójką

Wytwórnia prosi o "nieemitowanie naszych utworów na antenie PR3 do czasu przywrócenia w radiu podstawowych standardów, których oczekujemy od mediów, szczególnie publicznych" (fot. Dmitry Demidov/Pexels.com)

Wytwórnia muzyczna Mystic Production poinformowała o zawieszeniu współpracy z Programem III Polskiego Radia. Prosi o nieemitowanie utworów z jej katalogu.

"W ostatnich latach ze stacji została zwolniona lub odeszła elita dziennikarstwa, najlepsi z najlepszych. Ludzie, którzy stanowili dla nas gwarancję niezależności i dzięki którym Trójka była radiem mądrym, otwartym na świat. Radiem, które uczyło i bawiło, dla którego najwyższymi wartościami były mądrość i wolność (…) Dziś tej Trójki już nie ma. Piątkowe i sobotnie wydarzenia, a więc anulowanie wyników głosowania słuchaczy Listy Przebojów Marka Niedźwieckiego i Piotra Barona, co w naszej ocenie nosi znamiona cenzury, przelały czarę goryczy. Nie możemy pozostać bierni" - czytamy w oświadczeniu Mystic Production zamieszczonym na Facebooku.

Wytwórnia prosi o "nieemitowanie naszych utworów na antenie PR3 do czasu przywrócenia w radiu podstawowych standardów, których oczekujemy od mediów, szczególnie publicznych".

Wytwórnia przekazała, że jej decyzja obejmuje zarówno katalog artystów międzynarodowych (m.in. Deep Purple, Nick Cave, Skunk Anansie, Marillion, jak i polskich (Organek, Lao Che, Sorry Boys, Artur Andrus, Piotr Bukartyk).

Dyrekcja Programu III unieważniła głosowanie w "Liście przebojów Trójki", które wygrała piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Notowanie zniknęło ze strony internetowej Polskiego Radia, a z Trójki zdecydowali się odejść dziennikarze muzyczni Marek Niedźwiecki i Hirek Wrona.

(KOZ, 17.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.