Dział: RADIO

Dodano: Maj 17, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jest wniosek o odwołanie prezes Polskiego Radia

Grzegorz Podżorny chce, by RMN odwołała Agnieszkę Kamińską "za tolerowanie skandalicznego cenzurowania piosenki Kazika" (fot. materiały prasowe)

Członek Rady Mediów Narodowych Grzegorz Podżorny złożył wniosek o odwołanie prezes Polskiego Radia Agnieszki Kamińskiej.

"Na prośbę Pawła Kukiza przedstawiciel @Kukiz15 w Radzie Mediów Narodowych, Grzegorz Podżorny, złoży wniosek o natychmiastowe odwołanie prezes Polskiego Radia za tolerowanie skandalicznego cenzurowania piosenki Kazika i o rozpisanie otwartego konkursu na to stanowisko" - poinformował na Twitterze poseł Kukiz'15 Stanisław Tyszka.

Podżorny potwierdził tę informację "Presserwisowi". "Wniosek przesłałem drogą elektroniczną" - napisał członek RMN.

Poparcie wniosku Grzegorza Podżornego zapowiedział w rozmowie z "Presserwisem" Juliusz Braun, członek Rady z rekomendacji PO.

W pięcioosobowej Radzie Mediów Narodowych większość mają jednak politycy Prawa i Sprawiedliwości. Poseł PiS Joanna Lichocka stanęła już po stronie władz radia.

"Chciałabym wyrazić publiczne wyrazy wsparcia dla prezes PR @AgnesKaminska i dyr PR3 Tomasza Kowalczewskiego. Mają trudną pracę, narażeni są na ataki z różnych stron. W tej sprawie mają rację. #wolnemedia” - oświadczyła na Twitterze Lichocka.

Dyrekcja Programu III unieważniła głosowanie w "Liście przebojów Trójki", które wygrała piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Notowanie zniknęło ze strony internetowej Polskiego Radia, a z Trójki zdecydowali się odejść dziennikarze muzyczni Marek Niedźwiecki i Hirek Wrona.

Galeria: Najlepsze fotografie prasowe 2005-2020

(KOZ, 17.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.