Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Kwiecień 21, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Australia chce zmusić Google i Facebook do płacenia lokalnym mediom

Australijski rząd podjął decyzję po rozmowach z Facebookiem (fot. Tim Bennett/Unsplash.com)

Australijski rząd ogłosił, że od lipca zamierza egzekwować od Facebooka i Google obowiązek dzielenia się przychodami z reklam z lokalnymi mediami. Jeżeli do tego dojdzie, Australia stanie się pierwszym krajem, w którym giganci cyfrowi będą musieli płacić za treści.

Australijski minister skarbu Josh Frydenberg ujawnił, że decyzja została podjęta po rozmowach z Facebookiem. Krajowe firmy medialne skarżą się, że giganci technologiczni zabierają im większość rynku reklamowego. Rząd zwrócił się do Australijskiej Komisji ds. Konkurencji i Konsumentów (ACCC) o opracowanie kodeksu postępowania w relacjach między mediami a platformami cyfrowymi. Odpowiednie przepisy mają zostać wprowadzone do ustawodawstwa Australii. Kodeks będzie obejmował udostępnianie danych, pozycjonowanie i wyświetlanie treści informacyjnych oraz dzielenie się przychodami generowanymi z wiadomości. Ustanowione zostaną również kary i mechanizmy rozwiązywania sporów.

Galeria: World Press Photo 2020 - laureaci

(MAC, 21.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.