Temat: na weekend

Dział:

Dodano: Kwiecień 10, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zaczepka na Polaka

rys. Andrzej Mleczko

Nasze media nie zajmują się światem, chyba że dotyczy to Polski.

Pod koniec listopada polskie media pękały z dumy. „Heroiczna postawa Polaka na London Bridge” – obwieściły „Wiadomości” TVP. „Bohaterski wyczyn w Londynie! Z kłem narwala ruszył na terrorystę. Brytyjskie media wskazują, że to Polak” – dumnie ogłaszał serwis wPolityce.pl. „Polak bohaterem z London Bridge. Próbował obezwładnić terrorystę… kłem wieloryba” – zachwycał się RMF FM.

Z większości doniesień medialnych wyłaniał się obraz bohaterskiego Polaka, który ocalił życie wielu osób. Udział innych londyńczyków walczących z zamachowcem został przez większość polskich mediów potraktowany zdawkowo.

Postawę Polaka pochwalił na Twitterze sam premier Mateusz Morawiecki: „Cholerni Polacy znowu ratują Londyn – te słowa dzisiaj dominują w Londynie w przekazach medialnych o dzielnej postawie Pana Łukasza, Polaka, który nie zawahał się i ruszył na terrorystę, uzbrojony w… kieł narwala, który akurat znalazł się pod ręką. Przeciwko terroryzmowi każda broń jest dozwolona” – napisał.

Media doniosły, że minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro chce zwrócić się do prezydenta Andrzeja Dudy o odznaczenie Polaka Medalem za Ofiarność i Odwagę. Tyle że wkrótce wyszło na jaw, że to nie Polak, a inny londyńczyk walczył z napastnikiem kłem narwala. Pan Łukasz okładał terrorystę kijem.

Małgorzata Wyszyńska

Pozostałe tematy weekendowe

„Press” za jeden e-mail
Lot numer 031
Wiktor Bater o pracy korespondenta w Rosji
Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Kup dostęp poprzez SMS wysyłając treść KOD.PRESS na numer 7355 (koszt 3,69 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Prześlij". Więcej informacji w regulaminie.

Tu wpisz kod jeśli dostałeś go mailem kupując dostęp w redakcji „Press”. Więcej informacji w regulaminie.

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.