Temat: na weekend

Dział:

Dodano: Kwiecień 10, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Lot numer 031

Prezydencki samolot rozbił się rano 10 kwietnia 2010 roku (fot. Bartosz Staszewski and www.prsteam.net / CC BY-SA)

Gdy dziennikarze wsiadali do Jaka-40, żołnierze właśnie wyciągali z hangaru prezydenckiego Tu-154. Publikujemy archiwalny tekst, który ukazał się numerze „Press” 05/2010.

Danka żyje! Danka żyje! Leciała innym samolotem – krzyczała 10 kwietnia, kilka minut po dziewiątej do słuchawki Marzena Duchnowicz, szefowa reporterów krajowych w Radiu Zet.

– To nagranie mam na sekretarce do dzisiaj. W tamtą sobotę jechałem do pracy w przeświadczeniu, że Danka leciała samolotem z prezydentem. Byliśmy przekonani, że nie żyje – opowiada Daniel Adamski, dyrektor Grupy Eurozet.

Ale 10 kwietnia reporterka Radia Zet Danuta Woźnicka wsiadła nie do prezydenckiego Tu-154, który rozbił się w Smoleńsku, tylko do innego samolotu wraz z 12 reporterami. Początkowo mieli oni lecieć tupolewem, ale delegacja oficjeli i przedstawicieli Rodzin Katyńskich była tak liczna, że zabrakło dla nich miejsca na pokładzie. Przesadzono ich więc do mniejszego samolotu. Gdy wchodzili na pokład Jaka-40, żołnierze wyciągali tupolewa z hangaru.

Aneta Wieczerzak-Krusińska

Pozostałe tematy weekendowe

Wiktor Bater o pracy korespondenta w Rosji
„Press” za jeden e-mail
Zaczepka na Polaka
Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Kup dostęp poprzez SMS wysyłając treść KOD.PRESS na numer 7355 (koszt 3,69 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Prześlij". Więcej informacji w regulaminie.

Tu wpisz kod jeśli dostałeś go mailem kupując dostęp w redakcji „Press”. Więcej informacji w regulaminie.

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.