Temat: na weekend

Dział:

Dodano: Marzec 27, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Premiery kinowe wstrzymane, dystrybutorzy czekają

Wiekszość zaplanowanych premier przełożono na nieokreślony termin. Nieliczne produkcje trafiły od razu do serwisów VoD (fot. materiały prasowe, screen: YouTube.com/Gutek Film, Festiwal Filmowy Pięć Smaków, Marvel Polska, Walt Disney Studios, Kino Helios Polska)))

Tylko trzech dystrybutorów zdecydowało się na wcześniejsze udostępnienie filmów w serwisach VoD. Większość przesuwa premiery na kolejne miesiące i czeka na rozwój sytuacji związanej z pandemią koronawirusa.

Od 18 marca w serwisach VoD można oglądać film „Sala samobójców. Hejter” (Kino Świat). Przed tygodniem trafił do oferty Canal+, Playera oraz UPC. Wczoraj udostępniono go dla klientów Cyfrowego Polsatu, Ipli, Vod.pl, Chili, Vectry, Multimedia Polska, Play oraz Netii. 17 marca w ofercie Netfliksa znalazł się polski horror „W lesie dziś nie zaśnie nikt” (Next Film). Zamiast na ekrany kin do serwisów VoD trafi też chiński dramat „Żegnaj, mój synu” (Aurora Films), który miał mieć premierę kinową 24 kwietnia.

Pozostali dystrybutorzy, którzy odpowiedzieli na pytania „Presserwisu”, informują o przesunięciu premier w kinach na kolejne miesiące. 5 czerwca zamiast 17 kwietnia na ekrany ma trafić polski film science fiction „Jestem REN” (Holly Pictures). Również na 17 kwietnia zaplanowaną premierę miał „Zawód: Kobieciarz” (Hagi Film). - Jeśli do tego czasu kina zostaną otwarte, to będziemy trzymać się tego terminu. Jeśli nie, to przesuniemy premierę kinową, ale nie planujemy na razie wrzucenia filmu do serwisów VoD - informuje Stefan Hałabiś z Hagi Film.

Gutek Film na 13 marca planował premierę filmu „Zdrajca”. - Ponieważ zwykle wprowadzamy filmy w odstępach 3-4 tygodni, to przesunięcie jednej premiery skutkuje przesunięciem również kolejnych. W sumie to 4-5 tytułów. Wiążą nas kontrakty międzynarodowe i dopóki filmy nie trafią do kin, nie mogą trafić na VoD - podkreśla Konstancja Sawicka z Gutek Film.

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty wprowadziło do kin 6 marca film "Biały, biały dzień”. - Film był obecny w kinach studyjnych i lokalnych przez niecały tydzień. Rozmawiamy obecnie z kinami, aby go ponownie wprowadzić, gdy sytuacja się unormuje - mówi Paulina Jaroszewicz z SNH. Jak dodaje, dystrybutor nie planuje kierowania filmów od razu do dystrybucji w serwisach VoD lub na nośnikach DVD/Blu-ray. Tytuł „Cały świat Romy” ma pojawić się w kinach w innym terminie.

Dystrybutor Pięć Smaków zaplanowane na marzec i kwiecień premiery filmów „Smak Pho” oraz „Jinpa” przesunął na maj, a „Maggie” - na czerwiec. - Sytuacja pozostaje niepewna, dlatego wstrzymujemy się z określeniem dokładnych dat. Niezmiennie planujemy wprowadzenie wszystkich filmów do dystrybucji kinowej w pierwszej połowie 2020 roku - informuje Maja Pielak z Pięciu Smaków.

Przesunięte premiery w kinach bez wyznaczonych nowych dat mają filmy: „Jezioro dzikich gęsi”, „Ojciec”, „Obrazy bez autora” (Aurora Films), „Mulan”, „Czarna wdowa” (Disney), „Dolina Bogów” (Galapagos Films), "30 gramów", "Guns Akimbo" (Mayfly), „Towar”, „Przesłuchanie” (Spectator).

Na listopad przełożono premierę nowego filmu o przygodach Jamesa Bonda - „Nie czas umierać” (Forum Film).

Dystrybutorzy pozostałych filmów nie podjęli jeszcze decyzji (Monolith Films, M2 Films) lub nie odpowiedzieli na pytania „Presserwisu” (m.in. TVP, UIP, Kino Świat).

(PAZ, 27.03.2020)

Pozostałe tematy weekendowe

Kanały sportowe pikują z powodu braku transmisji
W jaki sposób śledzić rozwój pandemii koronawirusa?
Koniec papierowego "Wprost"
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.