Temat: książki

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 26, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Księgarnie stacjonarne proszą o kupowanie książek przez telefon

Księgarnie zapewniają, że książki pakowane są z zachowaniem środków ostrożności zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego (fot. materiały prasowe)

Dystrybutor książek OSDW Azymut zainicjował akcję "Książka na telefon". W jej ramach można wesprzeć księgarnie stacjonarne, którym grozi bankructwo z powodu pandemii.

"Zdajemy sobie sprawę, że obecny kryzys dotyka nas wszystkich, ale jeśli planujesz kupić książki – zamów je w najbliższym czasie w lokalnej księgarni (to najlepszy sposób na wsparcie tych miejsc)” - informuje organizator akcji na stronie Ksiazkanatelefon.pl. Zwraca uwagę, że tylko w 2019 roku księgarnie zorganizowały co najmniej tysiąc bezpłatnych wydarzeń literackich dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. OSDW Azymut jest organizatorem ogólnopolskiego wydarzenia „Noc Księgarń”. „Lokalne księgarnie stacjonarne to najczęściej małe firmy rodzinne – w przeciwieństwie do sieci większość z nich, ze względu na drastyczny spadek sprzedaży książek, nie przetrwa epidemii” - alarmuje dystrybutor. W akcji uczestniczą wszystkie chętne księgarnie stacjonarne.

Chcąc wesprzeć księgarzy, należy wybrać księgarnię z listy dostępnej na stronie Ksiazkanatelefon.pl i skontaktować się z nią telefonicznie bądź mailowo. Należy też poinformować księgarnię, że dzwonimy w ramach akcji „Książka na telefon”. Można poprosić o rekomendację książki, a nawet o zdjęcia regałów lub transmisję live z księgarni.

Galeria: W obiektywie: koronawirus

(IKO, 26.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.