Dział: PRASA

Dodano: Marzec 23, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

IWP: tylko prasa dostarcza wiedzy pogłębionej i eksperckiej w czasie pandemii

IWP namawia do czytania prasy, zarówno papierowej, jak i wydań elektronicznych (fot. Piotr Molecki/East News)

Izba Wydawców Prasy apeluje, by w czasach epidemii czytelnicy szczególnie wspierali prasę. "Przetrwamy w służbie dla Czytelnika tylko dzięki Czytelnikowi. To relacja nierozerwalna, a dziś wyjątkowo Wam i nam potrzebna. Czytajmy prasę i walczmy o jakość informacji" - pisze prezes IWP Bogusław Chrabota.

"To nie jest łatwy czas dla Polaków. Tym ważniejsza jest pełna, rzetelna i wiarygodna informacja, którą przekazuje czytelnikom prasa – w wydaniach papierowych, a także za pośrednictwem mediów elektronicznych. Jej rola w czasie pandemii jest szczególna. Tylko prasa dostarcza wiedzy pogłębionej, eksperckiej, opartej na wielu źródłach. Na dodatek, w przeciwieństwie do radia i telewizji, forma przekazu treści jest trwała, można do niej wielokrotnie wracać" - pisze Chrabota.

Jak zaznacza prezes IWP, dziennikarze nie zrezygnowali z dyżurów i dbają o jak najwyższą jakość swojej pracy. "By jednak nasza praca była owocna, potrzebujemy współpracy czytelników. Namawiamy do kupowania prasy, do podejmowania prenumeraty, do zapoznawania się z naszą ofertą online. Tam, gdzie nie dociera prasa papierowa, sugerujemy, by korzystać z wydań elektronicznych. Oferują je już niemal wszystkie tytuły" - dodaje Chrabota.

- Piszemy do różnych instytucji, do premiera, ministra kultury, żeby traktować prasę jako artykuł pierwszej potrzeby i nie blokować jej dystrybucji w sytuacji powolnego obejmowania kwarantanną całego kraju – dodaje Chrabota w rozmowie z "Presserwisem".

Tydzień temu IWP zwróciła się do rządu o wyjaśnienie po pojawieniu się sygnałów o zakłóceniach w sprzedaży prasy w galeriach handlowych. Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował w odpowiedzi, że stan zagrożenia epidemicznego nie zakazuje działalności punktów sprzedaży prasy w centrach handlowych.

Galeria: W obiektywie: koronawirus

(JSX, 23.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.