Dział: PRASA

Dodano: Marzec 20, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ogłoszono finalistów Nagrody im. Dariusza Fikusa 2020

Od góry, od lewej: Katarzyna Surmiak-Domańska, Magdalena Gałczyńska, Katarzyna Włodkowska i Bartek Godusławski (fot. Rave Caven - Adrian Kulesza, screen: YouTube.com/MagazynPress, analizy.player, Legalna Kultura)

Magdalena Gałczyńska, Bartek Godusławski oraz Katarzyna Włodkowska wraz z Katarzyną Surmiak-Domańską - to lista finalistów tegorocznej edycji Nagrody im. Dariusza Fikusa. Termin gali jest jednak zależny od sytuacji epidemiologicznej.

Spośród ponad stu publikacji zgłoszonych do nagrody ci autorzy otrzymali najwięcej głosów kapituły. Magdalena Gałczyńska została doceniona za cykl publikacji pt. „Farma trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości” w Onet.pl; Bartek Godusławski za teksty o byłym szefie Krajowej Administracji Skarbowej, a obecnie prezesie Najwyższej Izby Kontroli Marianie Banasiu w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, a Katarzyna Włodkowska i Katarzyna Surmiak-Domańska za opublikowane w „Gazecie Wyborczej” artykuły o Marku Lisińskim, byłym już prezesie fundacji "Nie lękajcie się".

Głosowała kapituła nagrody, w skład której wchodzą redaktorzy naczelni (lub ich przedstawiciele) największych polskich dzienników, tygodników opinii, portali internetowych oraz przedstawiciele rodziny patrona nagrody i Press Clubu. Obrady i głosowanie odbyły się z powodu koronawirusa zdalnie. Ogłoszenie, kto z finalistów otrzymał najwięcej głosów i wręczenie nagrody (10 tys. zł) odbędzie się podczas gali w Warszawie, której termin zostanie ustalony po unormowaniu się sytuacji epidemiologicznej.

- Przygotowując terminarz nagrody w grudniu 2019 zaplanowaliśmy galę na 13 maja. Wobec rozwoju epidemii mamy termin rezerwowy - to 29 września. Decyzję co do ewentualnej zmiany terminu podejmiemy do świąt. Na pewno nie będziemy robić gali za wszelką cenę w maju, wszystko zależy od rozwoju sytuacji epidemicznej - mówi Marcin Lewicki, prezes Press Club Polska.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MNI, 20.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.