Dział: RADIO

Dodano: Marzec 20, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jan Chojnacki odchodzi z radiowej Trójki

Audycję "Bielszy odcień bluesa" na falach Trójki Chojnacki prowadził od 1975 roku (screen: YouTube/WydawnictwoZnak)

Prowadzący audycję „Bielszy odcień bluesa” Jan Chojnacki poinformował, że rozwiązał współpracę z Programem III Polskiego Radia.

„Sygnału Bielszego odcienia bluesa nie usłyszycie już w Trójce. W poniedziałek 16 marca zawiadomiłem pismem dyrekcję Trójki o rozwiązaniu umowy współpracy” - napisał w czwartek na Twitterze i Facebooku Chojnacki. Dodał, że zobowiązał się do zrealizowania w dwutygodniowym okresie wypowiedzenia dwóch audycji, ale nie otrzymał odpowiedzi na swoje pismo.

„Dziś podjąłem próbę telefonicznego kontaktu z dyrektorem Kowalczewskim [Tomaszem, dyrektorem i redaktorem naczelnym Trójki - przyp. red.], który oświadczył, że jeżeli mi bardzo zależy to mogę nadać audycję w nocy, »bo tam jest więcej miejsca«. Po 45 latach Bielszy odcień bluesa znika więc z trójkowej ramówki, bez możliwości pożegnania się i podziękowania Słuchaczkom i Słuchaczom” - dodał Chojnacki.

Audycja prezentująca muzykę bluesową na antenie Trójki pojawiła się jesienią 1975 roku, ostatnio była obecna w ramówce w czwartki o 22.05.

Po tym, jak z Trójką pożegnała się Anna Gacek, ze stacją rozstali się w ostatnich dniach również Wojciech Mann, Gabriela Kulka i Jan Młynarski.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 20.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.