Dział: RADIO

Dodano: Marzec 09, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Anna Gacek żegna się z Trójką. To decyzja prezes Polskiego Radia

"Decyzją Prezes Polskiego Radia - ze skutkiem natychmiastowym - nie ma dla mnie miejsca na antenie Trójki" - poinformowała Anna Gacek na Facebooku (screen: YouTube.com/Polskie Radio)

Anna Gacek po 19 latach żegna się z Programem III Polskiego Radia. To decyzja prezes radia Agnieszki Kamińskiej.

"Dziś nie usłyszymy się w Aksamicie. Jutro nie będzie mnie w Tonacji. W czwartek nie poprowadzę Do Południa. Decyzją Prezes Polskiego Radia - ze skutkiem natychmiastowym - nie ma dla mnie miejsca na antenie Trójki" - poinformowała Anna Gacek na Facebooku.

"Nie znam dorosłego życia bez pracy w Trójce. Jestem teraz mieszanką skrajnych emocji, od dumy z wszystkiego, co osiągnęłam, po lęk o przyszłość. Wiem jednak, że każdy koniec jest początkiem czegoś nowego. I wiecie co? Jestem tym podekscytowana" - napisała.

Jak informuje Ewelina Steczkowska, rzecznik prasowy Polskiego Radia, "red. A. Gacek nie została zwolniona, jak sugerowała w swoim internetowym wpisie, lecz jej umowa wygasła. Red. A. Gacek otrzymała inną propozycję kontynuacji pracy w Polskim Radiu, jednak sama podjęła decyzję o jej nieprzyjęciu".

Wcześniej Anna Gacek prowadziła też audycje "Atelier" i - z Tomaszem Żądą - "Historię pewnej płyty".

W połowie stycznia nie przedłużono umowy Dariuszowi Rosiakowi, autorowi "Raportu o stanie świata" w Trójce. W poniedziałek wypowiedzenie otrzymała Agata Kasprolewicz, która już w ubiegłym roku została odsunięta od prowadzenia audycji w Polskim Radiu.

Galeria: World Press Photo - 2020 nominacje do Zdjęcia Roku i Fotoreportażu Roku

(KOZ, 09.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.