Dział: INTERNET

Dodano: Luty 13, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Niezalezna.pl i "Gazeta Polska" bronią zmian w sądownictwie

Podobną akcję Niezalezna.pl przeprowadziła na początku 2018 roku w obronie ówczesnego wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego Ryszarda Czarneckiego (screen: niezalezna.pl)

Serwis Niezalezna.pl (Słowo Niezależne) i "Gazeta Polska" (Niezależne Wydawnictwo Polskie) zorganizowały akcję wysyłania e-maili do europejskich polityków i dziennikarzy. Celem jest obrona zmian w sądownictwie przeprowadzonych przez Prawo i Sprawiedliwość.

"Należymy do milionów Polaków, którzy domagają się reform w polskich sądach" - tak zaczyna się wiadomość, którą za pośrednictwem formularza w serwisie Niezalezna.pl można wysłać pocztą e-mail do europosłów, komisarzy unijnych i redakcji popularnych tytułów prasowych w krajach UE (na liście jest kilkuset adresatów). Do wczoraj formularze wraz z wpisanymi adresami można było wysyłać po angielsku i niemiecku. Pomysłodawcy zapowiedzieli też kolejne wersje językowe. 

Podobną akcję Niezalezna.pl przeprowadziła na początku 2018 roku w obronie ówczesnego wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego Ryszarda Czarneckiego. Nie przekonało to jednak europarlamentarzystów i Czarnecki został odwołany ze stanowiska.

Według danych Gemius/PBI w grudniu 2019 roku serwis Niezalezna.pl miał 1,25 mln użytkowników (wzrost o 2,45 proc. w porównaniu z listopadem).

(MNI, 13.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.