Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 27, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polscy dziennikarze apelują do władz o wizę dla reportera z Syrii i jego rodziny

Omar Al-Halabi i jego rodzina obecnie znajdują się w rejonie ciężkich walk w Syrii (fot. archiwum prywatne)

Dziennikarze Karolina Baca-Pogorzelska i Piotr Czaban zaapelowali do polskich władz o przyznanie wizy reporterowi z Syrii Omarowi Al-Halabiemu i jego rodzinie.

Apel opublikowano na Facebooku na profilu "Uwolnić Omara". Dziennikarze wyjaśniają w nim, że Omar Al-Halabi i jego rodzina obecnie znajdują się w rejonie ciężkich walk w Syrii i w każdej chwili mogą zginąć. - Mamy zapewnienie od władz Turcji, że jeżeli rodzina Omara otrzyma wizę, to zostaną przepuszczeni przez turecką granicę. Problem w tym, że Omar i jego bliscy stracili paszporty, co znacznie komplikuje sprawę - wyjaśnia Karolina Baca-Pogorzelska.

Jak zapewnia, dziennikarze o pomoc zwrócili się do polityków wszystkich opcji, nie tylko z Polski.

W trakcie wojny w Syrii Omar Al-Halabi był więziony i torturowany. Został porwany przez bojowników tak zwanego Państwa Islamskiego, ale udało mu się zbiec. Jeszcze do niedawna pracował w lokalnej telewizji, ale został ranny. Jego żona Assma również jest dziennikarką. Mają dwóch synów. W trakcie jednego z nalotów zginęła ich córka.

Baca-Pogorzelska na co dzień zajmuje się tematyką górniczą i energetyczną. Do końca listopada pracowała w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Ostatnio nawiązała współpracę z radiem Tok FM. Piotr Czaban jest reporterem stacji TVN 24.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAZ, 27.01.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.