Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 17, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Gazeta Wyborcza" z korespondentami w Azji i USA

Relacje Macieja Czarneckiego i Roberta Stefanickiego będą ukazywać się zarówno w papierowym wydaniu dziennika, jak i w internecie (fot. Paweł Kiszkiel/Agencja Gazeta; archiwum własne)

Robert Stefanicki od połowy stycznia przesyła specjalne relacje z Azji dla "Gazety Wyborczej" (Agora), a od lutego korespondentem dziennika z USA będzie Maciej Czarnecki.

Czarnecki będzie relacjonował kampanię przed wyborami prezydenckimi w USA. "GW" i Wyborcza.pl mają publikować jego teksty z USA do listopada. Stefanicki aktualnie pisze teksty z Tajwanu, gdzie obserwował m.in. wybory prezydenckie i parlamentarne. Korespondencje pojawiać się będą w papierowym wydaniu "GW" oraz w internecie.

Robert Stefanicki związany jest z "GW" z przerwami od 1997 roku. Pisze głównie o polityce i społeczeństwach, zwłaszcza krajów Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Współpracował też z "Newsweek Polska", "Tygodnikiem Powszechnym" i "Polska The Times". Był tłumaczem i korespondentem agencji Inter Press Service.

Maciej Czarnecki jest dziennikarzem działu zagranicznego "GW" od 2013 roku. Pisze głównie o USA i Skandynawii.

Galeria: Zdjęcia roku

(JSX, 17.01.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.