Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 14, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT: Radio Wnet nie naruszyło przepisów

Radiem Wnet kieruje Krzysztof Skowroński (screen YouTube/Telewizja Republika)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przeprowadziła pierwsze monitoringi Radia Wnet. Regulator nie stwierdził naruszeń przepisów.

Monitoringi dotyczyły kontroli stopnia przestrzegania przez nadawcę przepisów regulujących zasady emisji przekazów handlowych oraz realizacji zapisów ustawy dotyczących minimalnego udziału utworów słowno-muzycznych wykonywanych w języku polskim. Rzeczniczka KRRiT Teresa Brykczyńska informuje, że oba monitoringi wypadły pozytywnie dla Radia Wnet i regulator nie stwierdził naruszeń.

Radio Wnet nie zostało jeszcze poddane monitoringowi pod kątem realizacji zapisów z koncesji, bo - jak wyjaśnia KRRiT - nie minął rok od rozpowszechnienia programu. Jak to możliwe, skoro Radio Wnet na UKF nadaje od listopada 2018 roku? Rzeczniczka Rady tłumaczy, że koncesja Radia Wnet obowiązuje od 18 października 2018 roku, a nadawca na rozpoczęcie nadawania miał pół roku (w tym czasie może prowadzić próbne emisje). Brykczyńska informuje, że do 18 kwietnia 2019 roku Radio Wnet prowadziło próbną emisję. Podaje, że 18 kwietnia stacja uruchomiła rozpowszechnianie programu, mieszcząc się w terminie określonym w koncesji.

Radio Wnet nadaje w Warszawie i Krakowie. Rozgłośnia dostała również częstotliwości w Białymstoku, Szczecinie i Wrocławiu. Stacja ubiega się również o nadawanie w Łodzi, Lublinie i Bydgoszczy.

Galeria: Zdjęcia roku

(KOZ, 14.01.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.