Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 10, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd uchylił zakaz publikacji tekstów Grzegorza Rzeczkowskiego

Grzegorz Rzeczkowski Rzeczkowski pisał o prokuratorach pracujących przy aferze podsłuchowej (screen YouTube/Superstacja)

Sąd Apelacyjny w Warszawie uchylił decyzję sądu niższej instancji o usunięciu z serwisu Polityka.pl artykułów Grzegorza Rzeczkowskiego o prokuratorach od afery podsłuchowej i zakazie kolejnych tekstów na ten temat w tygodniku "Polityka".

Tekst Grzegorza Rzeczkowskiego "Zaskakujące kariery prokuratorów od taśm" został opublikowany w "Polityce" 24 października 2018 roku, a materiał "Kto skorzystał na aferze taśmowej" zamieszczono dzień wcześniej w serwisie Polityka.pl. Rzeczkowski pisał o prokuratorach pracujących przy aferze podsłuchowej. Opisał m.in. karierę prokurator Anny Hopfer, która awansowała za rządów PiS. W czerwcu 2019 roku Sąd Okręgowy w Warszawie na wniosek Hopfer i jej męża Przemysława Hopfera wydał postanowienie o zabezpieczeniu powództwa, zakazując wydawcy "Polityki" i Rzeczkowskiemu publikacji dotychczasowych i kolejnych artykułów na ich temat przez rok.

20 grudnia 2019 roku Sąd Apelacyjny w Warszawie na wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich uchylił postanowienie sądu okręgowego, a sprawa wraca do ponownego rozpoznania.

Galeria: Polskie seriale 2019 roku

(JSX, 10.01.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.