Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 12, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Greta Thunberg Człowiekiem Roku tygodnika "Time"

"Time" pisze m.in., że Thunberg "zainspirowała 4 mln ludzi do włączenia się w światowy strajk klimatyczny"

Amerykański tygodnik "Time" uznał młodą szwedzką aktywistkę walczącą ze zmianami klimatu Gretę Thunberg za Człowieka Roku 2019.

Thunberg, która w styczniu skończy 17 lat, nawołuje do natychmiastowego podjęcia działań w związku ze zmianami klimatu.

"W ciągu 16 kolejnych miesięcy przemawiała do głów państw w ONZ, spotkała się z papieżem, starła się z prezydentem USA i zainspirowała 4 mln ludzi do włączenia się w światowy strajk klimatyczny 20 września 2019 roku. Była to największa demonstracja w sprawie klimatu w historii ludzkości" - pisze "Time".

Szwedka zapoczątkowała inicjatywę szkolnych strajków nazywanych Piątkami dla Przyszłości (Fridays for Future), jest też inicjatorką globalnego ruchu „Młodzież dla klimatu”. Przemawiała także podczas szczytów klimatycznych ONZ COP24 w Katowicach i COP25 w Madrycie.

Tygodnik "Time" każdego roku przyznaje tytuł Człowieka Roku postaciom, grupom czy ideom, które zdaniem czasopisma wywarły największy wpływ na aktualne wydarzenia. W ubiegłym roku główną nagrodę Człowieka Roku otrzymali zamordowani, więzieni i szykanowani dziennikarze.

Galeria: Gala Grand Press 2019

(PAP, AMS, 12.12.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.