Dział: RADIO

Dodano: Listopad 25, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Greta Thunberg zostanie redaktor naczelną BBC Radio 4

16-latka ze Szwecji będzie odpowiadała za specjalnie, bożonarodzeniowe wydanie serwisu "Today" (screen: YouTube.com/PBS NewsHour)

Greta Thunberg, nastoletnia aktywistka ekologiczna, gościnnie wcieli się w rolę redaktora naczelnego rozgłośni BBC Radio 4.

Brytyjski nadawca publiczny poinformował, że 16-latka ze Szwecji będzie odpowiadała za specjalne, bożonarodzeniowe wydanie serwisu "Today". Thunberg ujawniła, że w programie pojawią się m.in. materiały na temat skutków zmiany klimatu w Zambii i na Antarktydzie.

BBC Radio 4 od lat powierza rolę redaktorów świątecznych edycji serwisu informacyjnego osobom publicznym i celebrytom - ostatnio byli to m.in. książę Harry, fizyk Stephen Hawking i aktorka Angelina Jolie.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(LL, 25.11.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.