Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Grudzień 11, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Noblistka w radzie dyrektorów Alphabet Inc.

Frances Arnold pracuje naukowo dla Kalifornijskiego Instytutu Technicznego (fot. Flickr/Bengt Nyman)

Alphabet - spółka matka koncernu Google - uzupełniła wakat w radzie dyrektorów. Do gremium została przyjęta Frances Arnold - ubiegłoroczna noblistka w dziedzinie chemii.

Frances Arnold zajęła miejsce Shirley Tilghman (biolożka molekularna), która odeszła na emeryturę w lutym ubiegłego roku. Arnold będzie zasiadać w komitecie rady zajmującym się nominacjami i ładem korporacyjnym. Urodzona w 1956 roku noblistka pracuje naukowo dla Kalifornijskiego Instytutu Technicznego (Caltech).

Na początku grudnia ze stanowisk kierowniczych w Alphabet odeszli założyciele Google: Larry Page (dotąd CEO Alphabet) i Sergey Brin (prezydent holdingu). Obaj nadal zasiadają jednak w radzie dyrektorów.

Alphabet powstał w 2015 roku jako efekt zmiany struktury wewnętrznej Google. Holdingowi podlega zarówno Google, jak i inne przedsiębiorstwa, m.in. biotechnologiczne Calico, pracujące nad sztuczną inteligencją DeepMind i dostarczające internet Google Fiber. Według danych za trzeci kwartał tego roku zysk netto koncernu Alphabet Inc. wyniósł 7,07 mld dol. W analogicznym okresie 2018 roku było to 9,19 mld dol. Dochody wzrosły o 20 proc. i wyniosły 40,5 mld dol.

(MNI, 11.12.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.