Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 09, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sakiewicz zapowiedział nową naklejkę w "Gazecie Polskiej": "będzie bojowo"

Tomasz Sakiewicz jest redaktorem naczelnym "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" (screen: YouTube/Telewizja Republika)

Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" (Niezależne Wydawnictwo Polskie) Tomasz Sakiewicz zapowiedział, że najbliższe wydanie tygodnika znów ukaże się z naklejką. W lipcu do tytułu dołączono nalepkę z napisem "Strefa wolna od LGBT".

Tomasz Sakiewicz zapowiedział to na Twitterze. "Po jednej z ostatnich naszych naklejek zebrał się Parlament Europejski. W środę drukujemy nową. Kto wie, czy tym razem nie zwołają Rady Bezpieczeństwa ONZ. Na pewno będzie bojowo" - napisał. Nowe wydanie "GP" ukaże się w środę 11 grudnia.

Do wydania "Gazety Polskiej" z 24 lipca dołączona była naklejka z przekreśloną tęczową flagą i napisem "Strefa wolna od LGBT". Sprzedaży numeru odmówiły wtedy Empik oraz stacje paliw BP, Shell, Circle K i Amic. Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa poprzez "propagowanie zachowań o charakterze dyskryminacyjnym znanych z ustrojów faszystowskich". Prokuratura nie dopatrzyła się jednak znamion czynu zabronionego.

28 sierpnia "GP" ukazała się z kolejną naklejką - tym razem przedstawiała wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej, której towarzyszył napis "Królowa Polski - stań w jej obronie".

Jak wynika z danych ZKDP, we wrześniu "Gazeta Polska" zanotowała największy spadek sprzedaży spośród tygodników ogólnopolskich. Średnia sprzedaż ogółem wyniosła 20 817 egz. (spadek o 21,63 proc. w stosunku do września 2018 roku).

(JSX, 09.12.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.