Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 26, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grand Press Digital 2019: nominacje

Nominacje do Grand Press Digital 2019 redakcja "Press" przyznaje po konsultacji z ekspertami

Konkret24, anglojęzyczny serwis informacyjny o Polsce Notes From Poland, platforma analiz ekonomicznych SpotData i podcast „Śledztwo Pisma” otrzymały nominacje do Grand Press Digital 2019.

Redakcja magazynu „Press” przyznaje nagrodę Grand Press Digital tym mediom, które wykazały się innowacyjnym podejściem w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej. Nominowanych w tegorocznej siódmej edycji nagrody wybraliśmy po zasięgnięciu opinii 31 specjalistów z mediów cyfrowych, przedstawicieli wydawców, nadawców, firm badawczych, start-upów i agencji interaktywnych.

Zwycięzcę poznamy 10 grudnia w czasie gali finałowej Grand Press 2019, która odbędzie się w Muzeum Polin. Laureat otrzyma czek na 10 tys. zł. Partnerem nagrody jest Facebook.

W tym roku nominowani są (kolejność alfabetyczna):

Konkret24 – serwis dziennikarski uruchomiony niewiele ponad rok temu przez Tvn24.pl, który świetnie sprawdza się w roli polskiego projektu fact-checkingowego, ujawniając przekłamania i manipulacje. Nominację otrzymuje zespół dziennikarzy pod kierownictwem Beaty Biel, który pokazuje, że można to robić, używając nieskomplikowanych narzędzi internetowych. Udowadnia przy tym, że weryfikacja pojawiających się w sieci informacji to świetna szkoła krytycznego myślenia.

Notes From Poland – krakowski zespół akademików i dziennikarzy, dzięki częściowo tylko udanej zbiórce społecznościowej uruchomił w tym roku serwis internetowy tworzony wyłącznie po angielsku. Jednak serwis Notes From Poland znany jest już od kilku lat z krótkich, świetnie napisanych notek o Polsce publikowanych na Twitterze i Facebooku. Nominacja przypadła im za pomysł oraz jakość wykonania, która sprawia, że Notes From Poland stały się podstawowym anglojęzycznym agregatorem informacji o Polsce.

SpotData - platforma analityczna „Pulsu Biznesu", na której zespół ekspertów z Ignacym Morawskim na czele przygotowuje i prezentuje analizy gospodarcze. Nominacja za świetnie skonstruowaną platformę gromadzącą dane, raporty makroekonomiczne, monitoring branż, mapę ryzyk – wszystko zrealizowane przez zespół dobrych fachowców. Na tej platformie subskrybenci „Pulsu Biznesu" otrzymują dostęp do raportów i codziennego newslettera prezentującego najważniejsze wskaźniki i trendy w gospodarce.

„Śledztwo Pisma” – podcast magazynu „Pismo”, które od początku prezentuje spójną strategię wysokiej jakości zarówno w wersji online, jak i drukowanej. Nominacja za stworzenie pierwszego polskiego reporterskiego serialu podcastowego, będącego efektem wielomiesięcznego śledztwa prowadzonego przez Mirosława Wlekłego. To historia małżeństwa znęcającego się nad przybranymi dziećmi, które mimo skazującego wyroku nie trafiło do więzienia. Publikowane co piątek odcinki odsłaniają koszmar przemocy domowej, ale także nieudolność polskiego wymiaru sprawiedliwości.

(KB, 26.11.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.