Dział: PRASA

Dodano: Listopad 25, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marquard nie płacił Bauerowi i nie powiadomił o zamknięciu magazynu "Joy"

Bauer Media Group informuje, że dotąd nie otrzymał wypowiedzenia umowy licencyjnej (fot. materiały prasowe)

Bauer Media Group, na którego licencji Marquard Media Polska wydawał miesięcznik "Joy", nie został poinformowany, że wydawnictwo zamyka magazyn w Polsce. Licencja obowiązuje do 2027 roku. Bauer informuje, że Marquard od lipca zalegał z płatnościami.

Marquard Media Polska 13 listopada ogłosił, że wycofuje się z rynku prasowego, zamykając magazyny "CKM", "Cosmopolitan", "Esquire", "Harper’s Bazaar", "Joy" i "Playboy". Wydawnictwo ma skupić się na rynku cyfrowym. Tylko "CKM" jest tytułem własnym Marquarda. Inne magazyny są wydawane na licencjach - Hearst Communications ("Cosmopolitan", "Harper’s Bazaar" i "Esquire"), Playboy Enterprises ("Playboy") i Bauer Media Group ("Joy").

- Licencjodawcy zostali poinformowani, że Marquard w Polsce nie będzie już wydawał tych tytułów. Licencje jeszcze nie wygasły, firmy będą rozmawiać na ten temat – mówił nam Tomasz Sikorski z obsługującej spółkę agencji United PR.

"Nie byliśmy świadomi planów Marquarda, jeśli chodzi o zamknięcie magazynów w Polsce. Do dziś nie dostaliśmy wypowiedzenia umowy. Oficjalnie umowa licencyjna obowiązuje do 2027 roku. Jednak dowiedzieliśmy się, że kilka płatności jest nieuregulowanych (począwszy od lipca). Sprawdzimy umowę licencyjną i zobaczymy, jak możemy zareagować na tę nieprzyjemną sytuację" - napisała nam Christina Schinzing, radczyni prawna Bauer Media Group.

Bijan Khezri, CEO i współwłaściciel Marquard Media Group i prezes Marquard Media Polska, do czasu zamknięcia tego wydania "Presserwisu" nie odpowiedział na nasze pytania.

Jak wynika z danych ZKDP, średnia sprzedaż ogółem "Joy" w pierwszym półroczu 2019 roku wyniosła 23 362 egz. (spadek o 29,68 proc. w stosunku do pierwszego półrocza 2018 roku).

(JSX, 25.11.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.