Dział: PRASA

Dodano: Marzec 30, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Joanna Mroczkowska zarządza operacyjnie Marquard Media Polska

Joanna Mroczkowska była wcześniej redaktor naczelną "Cosmopolitan" (fot. Sebastian Ciuliński/Marquard Media Polska)

Andrzej Fudała nie jest już wiceprezesem Marquard Media Polska. Po jego odejściu za zarządzanie operacyjne w wydawnictwie odpowiada Joanna Mroczkowska. W zarządzie pozostał prezes Bijan Khezri.

Joanna Mroczkowska, do niedawna redaktor naczelna "Cosmopolitan", przejęła odpowiedzialność za całość zarządzania operacyjnego wydawnictwa, Małgorzata Jóźwiak - za obszar zarządzania finansami. Jedynym członkiem zarządu jest Bijan Khezri jako prezes.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, decyzję o odejściu podjął Fudała. W MMP pracował od marca 2018 roku, od września 2018 roku był wiceprezesem zarządu spółki. Wcześniej pracował m.in. w BDO Poland, Kantar TNS i J. Walter Thompson Group Poland.

Joanna Mroczkowska była redaktor naczelną "Cosmopolitan" od września 2018 roku do zamknięcia tytułu. Wcześniej była redaktor prowadzącą Harpersbazaar.pl.

Marquard 13 listopada 2019 roku ogłosił, że wycofuje się z rynku prasowego, zamykając magazyny "CKM", "Cosmopolitan", "Esquire", "Harper’s Bazaar", "Joy" i "Playboy". Wydawnictwo skupia się na rynku cyfrowym (posiada serwisy Kozaczek.pl, Papilot.pl, Zeberka.pl i Ckm.pl). 

Pod koniec listopada 2019 roku Marquard złożył wniosek o postępowanie sanacyjne, by uchronić się przed "trwałą niewypłacalnością prowadzącą do upadłości". Stronami postępowania są licencjodawcy niedawno zamkniętych tytułów prasowych i inni partnerzy biznesowi.

Galeria: Seriale w kwietniu: premiery i kontynuacje

(JSX, 30.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.