Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 09, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Robert Feluś będzie redaktorem naczelnym serwisu WP SportoweFakty

Robert Feluś od czerwca 2014 do początku września 2018 roku był naczelnym "Faktu" (fot. materiały prasowe)

Robert Feluś, były szef redakcji „Faktu”, w najbliższych tygodniach zostanie redaktorem naczelnym serwisu Sportowefakty.wp.pl oraz zastępcą redaktora naczelnego Wirtualnej Polski. W sobotę został przedstawiony zespołowi, którym będzie kierował w miejsce odchodzącego do Ringier Axel Springer Polska Michała Kołodziejczyka.

Robert Feluś podkreśla, że propozycja objęcia tych funkcji w Wirtualnej Polsce, to dla niego niezwykle ważny punkt na zawodowej drodze. - Wizja pracy z redakcjami WP, a zwłaszcza z naszym serwisem sportowym, jest szalenie ekscytująca. Czuję się jak sportowiec przed czekającym go ważnym pojedynkiem. WP SportoweFakty to drużyna, która nie przez przypadek tworzy największy internetowy serwis sportowy w Polsce. Przed nami sportowy rok 2020, dwie duże imprezy sportowe, czyli doskonała okazja, żeby umocnić się na prowadzeniu - napisał Feluś w oświadczeniu.

Wydawca nie informuje, kiedy dokładnie Feluś rozpocznie pracę na nowym stanowisku.

- Zaproponowałem Robertowi to stanowisko nie dlatego, że jest najlepszym w Polsce dziennikarzem sportowym. Najlepszych dziennikarzy sportowych w kraju już mamy w redakcji WP SportoweFakty. Robert Feluś umie natomiast budować świetne zespoły, motywować ludzi, przyciągać i rozwijać talenty. To jest dokładnie to, czego potrzebuje nasz serwis. Jesteśmy numerem 1 w internecie. Dlatego naturalnym wyborem był menadżer z dużym autorytetem, który wraz z zespołem wskaże wizję na następne lata - wyjaśnił „Presserwisowi” Tomasz Machała, redaktor naczelny Wirtualnej Polski.

Dotychczasowy szef redakcji sportowego serwisu WP pogratulował swojemu następcy na Twitterze. "Gratuluję Robert, życzę powodzenia. Dostajesz zespół świetnych ludzi" - napisał Michał Kołodziejczyk.

Robert Feluś współpracę z WP rozpoczął jesienią br., gdy objął stanowisko head of staff programu "Newsroom", produkowanego przez WP i nadawanego jednocześnie w Polsat News. W latach 2013-2014 był menedżerem operacyjnym odpowiedzialnym za pracę newsroomu sportowego Ringier Axel Springer Polska. Od czerwca 2014 do początku września 2018 roku był redaktorem naczelnym "Faktu". Zrezygnował ze stanowiska po tym, jak dziennik tekst o samobójstwie syna byłego premiera Leszka Millera opatrzył tytułem "Ojciec wybrał politykę, a syn sznur". Feluś był również jednym z prowadzących program wideo "Onet rano".

Michał Kołodziejczyk po upływie zakazu konkurencji wiosną 2020 roku będzie szefem redakcji Onet Sport i „Przeglądu Sportowego”. Jak powiedział w rozmowie z „Presserwisiem”, nie ma na razie informacji, aby dotychczasowy pracodawca zgodził się jego na wcześniejsze przejście do RASP.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAZ, 09.11.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.