Dział: RADIO

Dodano: Październik 31, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wiktor Świetlik przestaje kierować radiową Trójką

Wiktor Świetlik dyrektorem Trójki został w maju 2017 roku (fot. Wojciech Artyniew/Press)

Wiktor Świetlik, dyrektor Programu III Polskiego Radia, rezygnuje ze stanowiska - ustalił "Presserwis".

Z naszych informacji wynika, że była to decyzja Świetlika, który jako przyczyny swojej decyzji wskazał sprawy prywatne i inne plany zawodowe.

Wiktor Świetlik dyrektorem Trójki został 24 maja 2017 roku, kiedy prezesem Polskiego Radia był Jacek Sobala. W tym czasie z Trójki odeszli m.in. Artur Andrus, Robert Kantereit, Michał Gąsiorowski, Marcin Zaborski i Artur Orzech. Program III zainaugurował projekt "Start NaGranie" dla debiutujących solistów i zespołów, na antenę wróciło słuchowisko w odcinkach, a w ramówce pojawiła się audycja satyryczna Mariusza Cieślika "Trzy po trzy".

Kiedy Świetlik zostawał dyrektorem Trójki, rozgłośnia w okresie luty-kwiecień 2017 miała 7,2 proc. udziału w czasie słuchania. W najnowszej fali, obejmującej lipiec-wrzesień 2019, słuchalność stacji spadła do 4,6 proc. (badanie Radio Track, realizowane przez Kantar).

Wiktor Świetlik jest również publicystą "Sieci" i "Super Expressu". Związany był m.in. z "Faktem" i "Polska The Times". W latach 2009-2017 kierował Centrum Monitoringu Wolności Prasy.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 31.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.