Dział: RADIO

Dodano: Październik 07, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W Polskim Radiu po wyborach spodziewana jest zmiana prezesa

Andrzej Rogoyski prezesem Polskiego Radia został pod koniec listopada 2018 roku (fot. Łukasz Kowalski/Polskie Radio)

Pracownicy Polskiego Radia spodziewają się zmian w zarządzie spółki po najbliższych wyborach parlamentarnych. Według rozmówców "Presserwisu" prezes Andrzej Rogoyski miał już zaprzestać podejmowania najważniejszych decyzji w radiu. Zaprzecza temu rzeczniczka. 

O tym, że Andrzej Rogoyski ma zostać odwołany, w radiu dyskutuje się od kilku tygodni. Zbiegło się to w czasie z nieobecnością Rogoyskiego, który poszedł wówczas na zwolnienie lekarskie (po kilku dniach wrócił do pracy). "Nie ma żadnego powodu do zmiany zarządu" - przekonywał jednak "Presserwis" we wrześniu Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych.

Już wtedy wśród następców Andrzeja Rogoyskiego wymieniana była Agnieszka Kamińska, dyrektor Programu I Polskiego Radia. Jej nazwisko dalej pojawia się na giełdzie kandydatów na prezesa radia. Komentarza Kamińskiej nie udało nam się uzyskać.

Według naszych rozmówców do zmian w zarządzie dojdzie jednak dopiero po wyborach parlamentarnych. - Przed wyborami nic się nie wydarzy. Jest stan zawieszenia - uważa jeden z pracowników radia. Twierdzi, że prezes Andrzej Rogoyski przestał już podejmować kluczowe decyzje, w tym dotyczące personaliów.

- Pan Andrzej Rogoyski jest prezesem zarządu Polskiego Radia i podejmuje wszelkie decyzje w imieniu spółki - stwierdza jednak rzeczniczka radia Ewelina Steczkowska.

Andrzej Rogoyski prezesem Polskiego Radia został pod koniec listopada 2018 roku, choć spółką zaczął kierować na początku sierpnia, kiedy do wykonywania czynności prezesa oddelegowano go z rady nadzorczej (zawieszony w obowiązkach został wówczas Jacek Sobala). Rogoyski zdecydował m.in. o rozwiązaniu naczelnych redakcji (publicystyki międzynarodowej, gospodarczej i sportowej). Za jego prezesury stanowiska stracili m.in. dyrektor portalu Polskieradio.pl Piotr Chęciński i dyrektor radiowej Jedynki Michał Mońko.

(KOZ, 07.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.