Dział: PRASA

Dodano: Październik 18, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziękujemy! 31,6 tys. zł ze zbiórki na odbudowę redakcji "Press"

Redakcja "Press" przed pożarem (fot. archiwum)

Zakończyła się facebookowa zbiórka na odbudowę redakcji „Press", którą po pożarze naszej siedziby przy ul. Świętokrzyskiej w Warszawie zorganizował serwis Outriders. Wzięło w niej udział 425 darczyńców, którzy wpłacili łącznie 31 606 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy!

„Koniec! Wielkie dzięki dla wszystkich, którzy wpłacili, i podali zbiórkę dalej. 425 darczyńców - szacun!" – napisał w piątek rano na Facebooku po zakończeniu zbiórki Jakub Górnicki, współzałożyciel serwisu Outriders.

Press

30 września pożar ze sklepu na parterze budynku, gdzie mieściła się redakcja, przeniósł się do naszych pomieszczeń, niszcząc sprzęt biurowy, komputery i znaczną część wyposażenia. Szymon Jadczak z TVN24.pl oraz serwis Outriders byli pomysłodawcami i organizatorami spontanicznej zbiórki. „Zbiórka ma charakter dobrowolnego wsparcia i jest organizowana oddolnie. Zachęcamy wszystkie koleżanki, kolegów oraz sympatyków dziennikarstwa do pomocy redakcji" – zaznaczono.

Do wspierania redakcji „Press" podczas gali Nagrody Nike zachęcał Mariusz Szczygieł, Dziennikarz Roku 2013. Na Facebooku o zbiórce informowało także wielu innych dziennikarzy, ludzi mediów i czytelników. Przez kilkanaście dni wpłat dokonało 425 darczyńców. Wpłacono 31 606 zł.

Bardzo im wszystkim dziękujemy!

"Press"

(18.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.