Dział: PRASA

Dodano: Październik 08, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Laureat Nagrody Nike zachęca do wspierania „Press”

Mariusz Szczygieł został nagrodzony za zbiór reportaży "Nie ma" (screen: Wyborcza.pl)

Reporter Mariusz Szczygieł, odbierając w niedzielę Nike Czytelników „Gazety Wyborczej” i Wyborcza.pl zachęcił do wpłacania na zbiórkę na rzecz odbudowy redakcji „Press”.

- Spaliła się redakcja „Pressu”, a ja ciągle czuje się dziennikarzem. Polecam państwa uwadze prowadzoną na Facebooku zbiórkę na rzecz odbudowania tej redakcji - powiedział Szczygieł.

Mariusz Szczygieł w niedzielę oprócz Nike Czytelników otrzymał też główną nagrodę jury. Reporter od lat 90. jest związany z „Gazetą Wyborczą” i „Dużym Formatem”. Do Nike był już dwukrotnie nominowany - w 2007 roku za „Gottland” (zdobywca Nike Czytelników) i w 2011 roku za „Zrób sobie raj”. W 2013 roku otrzymał tytuł Dziennikarza Roku w konkursie Grand Press za reportaż „Śliczny i posłuszny”.

(RED, 08.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.