Dział: INTERNET

Dodano: Październik 10, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mikołaj Kunica już od listopada szefem redakcji Business Insider Polska

Mikołaj Kunica pracę w Wirtualnej Polsce zaczął we wrześniu 2018 roku (screen: Youtube/Wirtualna Polska)

Mikołaj Kunica porozumiał się z byłym pracodawcą Wirtualną Polską i od początku listopada, a nie od lutego będzie redaktorem naczelnym Business Insider Polska (Ringier Axel Springer Polska).

"Osiągnęliśmy porozumienie i rozstajemy się w dobrej atmosferze. Zależało mi na tym, aby jak najszybciej rozpocząć pracę z zespołem BI" - informuje Mikołaj Kunica. Będzie odpowiadał za pracę redakcji i politykę wydawniczą serwisu. Zastąpi Łukasza Grassa, który zrezygnował ze stanowiska w marcu, jego obowiązki tymczasowo przejął wicenaczelny i szef newsroomu Piotr Pilewski.

Mikołaj Kunica od września 2018 roku kierował redakcją Money.pl oraz był dyrektorem zarządzającym obszaru biznes i finanse Wirtualnej Polski. Pod koniec lipca stanowisko dyrektora zarządzającego obszaru biznes i finanse Wirtualnej Polski objął Rafał Warecki, a Sebastian Ogórek został redaktorem naczelnym serwisów Money.pl i WP Finanse. Według nieoficjalnych informacji Kunica miał otrzymać propozycję objęcia funkcji dyrektora programowego obszaru biznes i finanse, ale jej nie przyjął i odszedł z firmy.

Kunica w przeszłości był reporterem m.in. "Wiadomości" TVP 1, "Faktów" TVN i sekcji polskiej BBC. Współtworzył kanał TVN CNBC, gdzie przez ponad sześć lat był gospodarzem autorskich programów "Dzień na rynkach" i "Rynki dnia". Pracował też jako dyrektor ds. komunikacji w Polskich Inwestycjach Rozwojowych (obecnie Polski Fundusz Rozwoju) oraz w Grupie Ergo Hestia.

Galeria: "The Kominsky Method" w Netfliksie

(JSX, 10.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.