Dział: INTERNET

Dodano: Październik 07, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Serwis Outriders promuje na Instagramie zmianę podejścia do debaty publicznej

Obecnie na stronie akcji „Mowa Miłości” dostępnych jest pięć plików graficznych (fot. materiały prasowe)

Outriders, serwis z dziennikarstwem międzynarodowym, oferujący wiadomości ze świata, rozpoczął na Instagramie akcję „Mowa Miłości”. Jej celem jest poprawa języka debaty publicznej.

Twórcy akcji przygotowali pięć plików graficznych w formacie GIF #MowaMilosci, które użytkownicy Instagrama mogą zamieszczać w publikowanych postach i komentarzach dotyczących stanu polskiej debaty publicznej.

Jakub Górnicki, współtwórca serwisu Outriders, podkreśla, że celem akcji jest przywrócenie w słowniku dyskusji publicznej wzajemnego szacunku, zrozumienia i chęci rozmowy mimo różnych poglądów oraz pozornie dzielących różnic. - Naszą intencją jest chęć spróbowania innego podejścia do problemu mowy nienawiści. Zamiast robić akcje antyhejtowe, zdecydowaliśmy się pójść w stronę pozytywną i zaprezentować nowy sposób rozmowy - zmienić język. Dla tej nowej semantyki przygotowaliśmy narzędzie, słownik GIF-ów - wyjaśnia Górnicki.

Obecnie na stronie akcji dostępnych jest pięć plików graficznych, ale organizatorzy zachęcają internautów oraz inne redakcje do tworzenia i promowania swoich GIF-ów. W najbliższych dniach Outriders przygotuje kolejny zestaw grafik.

(PAZ, 07.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.