Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 02, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezes NIK pozwał „Superwizjer” TVN za materiał o kamienicy

Reportaż "Pancerny Marian i pokoje na godziny" został opublikowany 21 września (screen YouTube.com/Superwizjer TVN)

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś złożył pozew cywilny o ochronę dóbr osobistych przeciwko stacji TVN i reporterowi Bertoldowi Kittelowi.

Sprawa dotyczy reportażu "Pancerny Marian i pokoje na godziny" autorstwa Bertolda Kittela, wyemitowanego 21 września w "Superwizjerze". Kittel przyjrzał się oświadczeniom majątkowym prezesa NIK. W reportażu ujawnił między innymi, że  Banaś wpisał do oświadczenia krakowską kamienicę, za wynajem której (oraz dwóch mniejszych mieszkań) otrzymuje 65,7 tys. zł rocznie. Jak ustalił Kittel, w kamienicy znajduje się "niewielki pensjonat, który oferuje gościom pokoje na godziny". Według ustaleń reportera Banaś w 2016 roku zadeklarował, że sprzeda kamienicę, do czego jednak nie doszło. We wspomnianej kamienicy reporter TVN spotkał jednego z braci K., czyli przestępców, którzy prowadzą agencje towarzyskie.  

Zdaniem prezesa NIK materiał zawiera nieprawdziwe informacje i zarzuty naruszające jego dobre imię i dyskredytujące Najwyższą Izbę Kontroli. Banaś zapewnia, że nie zarządzał pokazanym w "Superwizjerze" hotelem i nie jest już właścicielem tej nieruchomości. Domaga się od TVN i Bertolda Kittela przeprosin, sprostowania i wpłaty na cel społeczny.

- Nie dostałem żadnego dokumentu, więc trudno jest mi odnieść się do ogólnych stwierdzeń pana Banasia. Z absolutnym spokojem podchodzę do tych zapowiedzi, gdyż nie ma tu żadnego ryzyka procesowego – mówi "Presserwisowi" Bertold Kittel.

CBA od kwietnia kontroluje oświadczenie majątkowe Mariana Banasia, który od 27 września przebywa na bezpłatnym urlopie.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(IKO, PAP, 02.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.