Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 23, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Po materiale "Superwizjera" prezes NIK zapowiada pozew przeciwko TVN

Marian Banaś prezesem NIK jest od 30 sierpnia (Adrian Grycuk, Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0 pl)

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś zapowiedział pozwanie telewizji TVN za materiał "Superwizjera". W programie informowano, że Banaś jest właścicielem kamienicy, w której działa pensjonat z pokojami wynajmowanymi na godziny.

W materiale Bertolda Kittela podano informację, że Banaś w swoim oświadczeniu majątkowym wpisał m.in. kamienicę, którą według deklaracji miał sprzedać, ale tego nie zrobił. Umowa przedwstępna - zaznaczyli dziennikarze "Superwizjera" - została jednak odnotowana w dokumentach sądowych. Jak podano, niedoszłym nabywcą jest 30-letni Dawid O., jednocześnie prowadzący pensjonat w kamienicy ministra. Według reporterów "Superwizjera" wynajmuje pokoje na godziny – także osobom korzystającym z usług prostytutek. W pensjonacie miały też pojawiać się osoby powiązane ze środowiskiem przestępczym.

Banaś w oświadczeniu podkreślił, że łączenie go z działalnością przedstawioną w materiale Kittela jest "oszczerstwem i pomówieniem". "Nie zarządzałem pokazanym w materiale hotelem. Byłem właścicielem budynku, który na podstawie umowy zawartej zgodnie z prawem wynająłem innej osobie. Osoba ta prowadziła tam działalność hotelową. Obecnie nie jestem właścicielem tej nieruchomości" – dodał szef NIK.

"Materiał odbieram jako próbę manipulacji, szkalowania i podważania dobrego imienia nie tylko mojej osoby, ale również kierowanych przeze mnie instytucji. W związku z nieprawdziwymi informacjami skieruję sprawę na drogę sądową" – napisał Banaś.

Marian Banaś został wybrany na prezesa NIK 30 sierpnia. W czerwcu został mianowany na stanowisko ministra finansów.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, PAP, 23.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.