Dział: INTERNET

Dodano: Październik 01, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"PB”: Trwają konsultacje ws. podatku cyfrowego

Podatek cyfrowy, płacony przez globalne koncerny cyfrowe, m.in. Facebooka, Google'a, miał przynosić budżetowi państwa ponad 200 mln zł rocznie (fot. William Hook/Unsplash.com)

Pomysł podatku cyfrowego jest konsultowany w resorcie finansów oraz na forum unijnym i OECD - informuje we wtorkowym wydaniu "Puls Biznesu".

Brak ujęcia w projekcie budżetu na przyszły rok wpływów z podatku cyfrowego nie oznacza, zdaniem Ministerstwa Finansów, że temat zniknął z jego zainteresowania. "W tym czasie kontynuujemy dyskusje na forum unijnym oraz OECD. Trwają również wewnętrzne prace analityczne" - odpowiedział Tadeusz Kościński, wiceminister finansów, na interpelację Pawła Pudłowskiego, posła PO-KO - podaje "Puls Biznesu".

Podatek cyfrowy, płacony przez globalne koncerny cyfrowe, m.in. Facebooka, Google'a, miał przynosić budżetowi państwa ponad 200 mln zł rocznie. Najpierw taka koncepcja znalazła się w Wieloletnim Planie Finansowym Państwa na lata 2019-22, następnie w czerwcu 2019 roku pojawiła się w założeniach do przyszłorocznego budżetu państwa. Oszacowano w nich, że podatek od usług cyfrowych może przysporzyć budżetowi w 2020 roku ponad 217 mln zł. Rząd planował chociaż częściowo finansować nim koszty polityki społecznej.

Galeria: "Żmijowisko" w Canal+

(PAP, 01.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.