Temat: film

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 16, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Film "Solid Gold" trafi do kin 18 października

W "Solid Gold" występują m.in. Marta Nieradkiewicz i Andrzej Seweryn (fot. Olaf Tryzna/materiały prasowe)

Premiera filmu "Solid Gold", inspirowanego aferą Amber Gold, odbędzie się 18 października. Film miał trafić do kin 11 października, czyli na dwa dni przed wyborami parlamentarnymi, co wzbudziło podejrzenia, że zostanie wykorzystany propagandowo.

Współproducentem i dystrybutorem "Solid Gold" jest Telewizja Polska. O nowej dacie premiery poinformował "Presserwis" reżyser filmu Jacek Bromski. To on domagał się jej przesunięcia. Drugim współproducentem filmu jest Akson Studio. W lipcu firma w liście do prezesa TVP Jacka Kurskiego zaznaczyła, że oczekuje wyjaśnień, czy TVP zamierza wykorzystać filmu w jesiennej kampanii wyborczej. W sierpniu Jacek Bromski porozumiał się z Jackiem Kurskim, że premiera filmu odbędzie się po wyborach, ale nie ustalili konkretnej daty.

Galeria: "Solid Gold"

W "Solid Gold" mają być nawiązania do tzw. afery Amber Gold, za którą obecnie rządzący obwiniają poprzednie władze - koalicję PO-PSL.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 16.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.