Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 18, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Reżyser "Solid Gold" chce przesunięcia premiery, producent żąda wyjaśnień od TVP

Jacek Bromski chce przesunięcia premiery filmu na czas po wyborach parlamentarnych (screen: Youtube/Gdyńskie Centrum Filmowe)

Reżyser Jacek Bromski chce, aby jego film "Solid Gold" miał premierę dopiero po wyborach do parlamentu. Z kolei jego producent Akson Studio oczekuje wyjaśnień od prezesa Jacka Kurskiego, czy TVP zamierza użyć filmu w jesiennej kampanii wyborczej.

Reżyser Jacek Bromski informacje „Gazety Wyborczej” o wykorzystaniu filmu przez TVP w kampanii wyborczej nazywa spekulacjami. Podkreśla, że celem listu skierowanego do Akson Studio i Telewizji Polskiej jest przesunięcie premiery „Solid Gold”.  - Na po wyborach, żeby nie zahaczać o nie akcją promocyjną filmu ani jego premierą – mówi Bromski "Presserwisowi".

"Z dużym zaniepokojeniem przyjęliśmy doniesienia medialne o rzekomej możliwości wykorzystania filmu »Solid Gold« w trakcie kampanii wyborczej przez TVP SA w celu czysto politycznym" - piszą twórcy filmu w apelu cytowanym przez Onet.pl. „Pragniemy oświadczyć, że nasz film w żaden sposób nie jest skierowany przeciwko konkretnym osobom i partiom politycznym i w założeniu dotyczy wszystkich patologii życia politycznego. W związku z tym zwracamy się z prośbą do Akson Studio i TVP SA o przesunięcie daty premiery tak, by promocja filmu i jego premiera nie odbywały się podczas kampanii wyborczej do parlamentu jesienią 2019”.

W sekretariacie Akson Studio poinformowano nas, że został wystosowany list do prezesa TVP z prośbą o wyjaśnienia dotyczące zamiarów telewizji wobec produkcji "Solid Gold". Prezes Akson Studio Michał Kwieciński powiedział "GW", że chce wiedzieć, czy TVP zamierza wykorzystać film w kampanii wyborczej.

W "Solid Gold" mają być nawiązania do tzw. afery Amber Gold, za którą obecnie rządzący obwiniają koalicję PO-PSL. TVP, która jest jego współproducentem i dystrybutorem filmu, miałaby według informacji "GW" wykorzystywać propagandowo spoty promocyjne filmu, aby dyskredytować opozycję.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 18.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.