Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 11, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Po ujawnieniu nadużyć, fundacja "Nie Lękajcie Się" zakończy działalność

Audyt w Fundacji "Nie Lękajcie Się" przeprowadzono po publikacji "Gazety Wyborczej"

Fundacja „Nie Lękajcie Się” poinformowała, że za kilka miesięcy przestanie istnieć. Decyzja związana jest m.in. z audytem przeprowadzonym po nagłośnionych przez media oskarżeniach pod adresem byłego szefa fundacji Marka Lisińskiego o wyłudzanie pieniędzy od ofiar księży pedofilów.

W maju „Gazeta Wyborcza” napisała, że Lisiński wyłudził pieniądze od ofiar księdza pedofila w kwocie 30 tys. zł. Po publikacji Lisiński zrezygnował z pełnionej funkcji, a sprawą zajęła się prokuratura. Oprócz tego fundacja zabezpieczyła środki finansowe na koncie i podjęła decyzję o wewnętrznej kontroli. Audyt wykazał, że błędnie księgowano wydatki, choć – jak zapewniono – pieniądze nie zostały w żaden sposób przywłaszczone lub wyłudzone. Zakwestionowano również liczne wydatki, m.in. na paliwo do prywatnego samochodu Lisińskiego, a także brak dokumentacji w postaci faktur, które udowadniałyby dokonywanie zakupów na potrzeby fundacji.

Władze i członkowie fundacji przyznają, że nie chcą działać pod szyldem „Nie Lękajcie Się”. Do czasu likwidacji fundacja dalej będzie udzielać bezpłatnej pomocy prawnej.

(PD, 11.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.