Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 09, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prokurator Generalny wniósł skargę nadzwyczajną od wyroku Wojciecha Biedronia

Wojciech Biedroń został w lutym br. skazany na grzywnę w wysokości 3 tys. zł (screen: Youtube.com/Telewizja wPolsce)

Prokurator Generalny wniósł do Sądu Najwyższego skargę nadzwyczajną ws. skazania na grzywnę Wojciecha Biedronia (Wpolityce.pl i tygodnik „Sieci”).

W 2016 roku Bierdoń opisywał sprawę prywatnych wiadomości, jakie sędzia Wojciech Łączewski miał wysyłać z założonego na inne nazwisko konta twitterowego na fałszywy profil Tomasza Lisa. Biedroń w swoich tekstach podał błędną informację, że wobec sędziego toczy się postępowanie dyscyplinarne – a tymczasem prowadzone było postępowanie wyjaśniające. Dlatego Łączewski oskarżył dziennikarza z art. 212 kk o zniesławienie. Sąd Rejonowy w Łodzi skazał Biedronia na 25 tys. zł grzywny. W lutym br. po złożeniu apelacji Sąd Okręgowy zmniejszył grzywnę do 3 tys. zł.

Przeciwko skazaniu Biedronia protestowało m.in. Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Według informacji PAP w skardze nadzwyczajnej do Sądu Najwyższego podpisanej przez zastępcę Prokuratora Generalnego prok. Roberta Hernanda zawnioskowano o uchylenie wyroku skazującego.

Ustawa o SN, która weszła w życie 3 kwietnia 2018 roku, przewiduje możliwość składania skarg nadzwyczajnych na prawomocne wyroki polskich sądów z ostatnich 20 lat. Skargi rozpoznaje Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych SN.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PD, PAP, 09.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.