Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 06, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Na budynku Agory powstał mural inspirowany zdjęciami Krzysztofa Millera

Oficjalne odsłonięcie muralu odbędzie się w poniedziałek 9 września (fot. "Press")

Na jednej z bocznych ścian budynku Agory przy ul. Czerskiej w Warszawie powstał mural nawiązujący do twórczości wieloletniego fotoreportera "Gazety Wyborczej" Krzysztofa Millera, który zmarł w 2016 roku.

Praca autorstwa Brunona Althamera przedstawia wybrane postacie ze zdjęć Millera dokumentujących wydarzenia historyczne w Polsce i konflikty zbrojne na świecie. Oficjalne odsłonięcie muralu odbędzie się w poniedziałek 9 września, czyli równo w trzecią rocznicę tragicznej śmierci fotografa. Po części oficjalnej zaplanowano wernisaż fotografii Krzysztofa Millera - zdjęć, które były inspiracją do powstania muralu.

Press

Autorem muralu jest Brunon Althamer (fot. "Press")

Krzysztof Miller był wieloletnim fotoreporterem "Gazety Wyborczej". Pracował w rejonach konfliktów zbrojnych, m.in. w Afganistanie, Czeczenii, Gruzji, Bośni, podczas przewrotu w Rumunii i aksamitnej rewolucji w Czechosłowacji. Zmarł w wieku 54 lat.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 06.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.