Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 05, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„GW”: Jacek Łęski w imieniu TVP szantażował Tomasza Lisa

Tomasz Lis (z prawej) odebrał telefon od Jacka Łęskiego 15 sierpnia 2018 roku (kolaż: screen: YouTube.com/Tomasz Lis., screen: YouTube.com/TVP Info)

Tomasz Lis, redaktor naczelny „Newsweek Polska”, w sierpniu 2018 roku odebrał telefon od pracownika TVP i usłyszał, że w odpowiedzi na planowany w tygodniku tekst o Jacku Kurskim „TVP zajmie się” jego rodziną i dziećmi - pisze „Gazeta Wyborcza”.

Lis, który o sprawie opowiedział „GW”, twierdzi, że telefon odebrał 15 sierpnia. Dzwonił Jacek Łęski, który w TVP prowadzi m.in. „Alarm” i „Studio Polska”. "Cześć, Jacek Łęski. No co, piszecie artykuł o Jacku Kurskim, no to teraz się nie dziw, TVP zajmie się twoją rodziną i dziećmi” - cytuje Lis i podkreśla: „To był ewidentny szantaż”.

Mariusz Kowalewski, były dziennikarz TVP Info, w wywiadzie dla „Polityki” ujawnił, że w sierpniu 2018 roku TVP wysłało drona, który latał nad domem Lisa w Konstancinie.

Jacek Łęski napisał na Twitterze: „Zadzwoniła do mnie Agnieszka Kublik z GW pytając dlaczego »szantażowałem T. Lisa, że TVP zajmie się jego żoną i dziećmi«. Odpowiedziałem, że to kompletna bzdura i nie będę o tym rozmawiał. Wyraźnie widać, że komuś nerwy puszczają”.

Tomasz Lis zawiadomił Prokuraturę Rejonową w Warszawie o możliwości popełnienia przestępstwa w postaci „groźby bezprawnej w trakcie rozmowy telefonicznej”. W listopadzie ub.r. prokuratura okręgowa, do której przekazano sprawę, odmówiła wszczęcia postępowania „wobec braku znamion czynu zabronionego”. Lis zaskarżył decyzję do sądu, a ten w styczniu br. podtrzymał decyzję prokuratury.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAZ, 05.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.