Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 26, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

OKO.press odrzuca wezwanie sędziego SN do usunięcia tekstu

Konrad Wytrykowski domaga się od OKO.press usunięcia w całości artykułu „Afera Piebiaka, macki Ziobry. Ujawniamy, kto jeszcze uczestniczył w akcji hejtowania sędziów” (screen: OKO.press)

Sędzia Sądu Najwyższego Konrad Wytrykowski żąda opublikowania wyjaśnienia i usunięcia artykułu OKO.press o hejterskim koncie @KastaWatch. Redakcja serwisu odrzuca żądanie sędziego.

Wytrykowski domaga się od OKO.press usunięcia artykułu Anny Mierzyńskiej „Afera Piebiaka, macki Ziobry. Ujawniamy, kto jeszcze uczestniczył w akcji hejtowania sędziów” oraz publikacji przeprosin w OKO.press i na pierwszej stronie „Rzeczpospolitej”. W treści przeprosin miałoby się znaleźć m.in. zdanie, że w tekście „zostały zaprezentowane bezprawne twierdzenia, uderzające w reputację” sędziego.

W artykule, którego zdjęcia domaga się Wytrykowski, OKO.press opisuje działanie hejterskiego konta na Twitterze @KastaWatch, które było jednym z narzędzi kampanii wymierzonej w środowisko sędziów. Autorka artykułu Anna Mierzyńska pisze, że Wytrykowski polubił i podał dalej tweety uderzające w sędziów SN. OKO.press w tekście odnoszącym się do wezwania Wytrykowskiego zamieszcza screeny oraz odpowiedź na jego zarzuty do artykułu Mierzyńskiej. „OKO.press kategorycznie odrzuca żądanie sędziego Wytrykowskiego” - podkreśla redakcja.

OKO.press dodaje, że zanim wezwanie dotarło do redakcji w czwartek, to wcześniej ukazało się na stronie SN. Z załączonej korespondencji wynika, że stało się to na prośbę Wytrykowskiego, skierowaną do prezesa SN Tomasza Przesławskiego, kierującego utworzoną przez PiS Izbą Dyscyplinarną SN.

(PAZ, 26.08.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.