Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 13, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Więź" zebrała na Patronite.pl ponad 100 tys. zł

Najhojniejszy z patronów "Więzi" przekazał jej już w sumie 12 tys. zł

8380 zł miesięcznie wpłacają na "Więź" jej czytelnicy na platformie Patronite.pl. W sumie patroni przekazali na jej rzecz już ponad 100 tys. zł. To pierwsze w historii Patronite.pl czasopismo, które przekroczyło taki poziom łącznego wsparcia.

Miesiąc wcześniej wsparcie w Patronite.pl utrzymywało się na poziomie 4,5 tys. zł, teraz wzrosło do 8380 zł. – Gdyby utrzymało się na tym poziomie, byłoby wyższe niż dofinansowanie z ministerstwa kultury. To sygnał dla innych redakcji, żeby się wziąć do roboty. Nie muszą płakać, jeśli nie dostaną dofinansowania, tylko po prostu działać, na przykład na Patronite – mówi "Presserwisowi" Jakub Halcewicz-Pleskaczewski, redaktor naczelny serwisu Wiez.pl.

Średnia wysokość wpłat to 55 zł (mediana to 25 zł, a najczęściej wybierana kwota wpłat – 50 zł). "Więź" zaczęła zbierać pieniądze w serwisie Patronite dwa lata temu, nieprzerwanie od tego czasu wspiera ją 14 patronów, a od roku – 78. Najhojniejszy z nich jak dotąd przekazał w sumie 12 tys. zł. "Więź" zajmuje ósme miejsce wśród najlepiej zarabiających profili na Patronite.pl pod względem sumy comiesięcznego wsparcia. W kategorii Publicystyka jest na trzecim miejscu pod względem łącznie zebranej kwoty i liczby wpłacających (przed nią są Tomasz Sekielski i Fundacja Obywatelska Kuby Wątłego).

"»Więź« jako pierwsze czasopismo w historii Patronite przekroczyło poziom stu tysięcy zł łącznie przekazanego wsparcia. To przykład potencjału niezależnego dziennikarstwa, finansowanego dzięki sile społeczności" – mówi cytowany w komunikacie wydawnictwa Mateusz Górski, dyrektor zarządzający Patronite.

Jesienią ruszy nowy serwis "Więzi". Oprócz funkcji serwisu informacyjno-publicystycznego, będzie także platformą sprzedaży dla kwartalnika i książek wydawnictwa. – Teksty będą promować książki i odwrotnie. Ta strona odda w pełni naszą działalność – mówi Halcewicz-Pleskaczewski. Redakcja tworzy nową odsłonę serwisu wspólnie z Goodc i Agencją Whites.

"Więź" to katolicki serwis informacyjno-publicystyczny, drukowany kwartalnik, wydawnictwo oraz think tank Laboratorium "Więzi".

(JSX, 13.08.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.