Temat: na weekend

Dział:

Dodano: Sierpień 09, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"1939 Na żywo"

Projekt przedstawia historię tamtego okresu za pośrednictwem mediów społecznościowych (screeny: 1939nazywo.pl)

Koncern medialny Viasat World we współpracy ze studiem kreatywnym Future History uruchomił projekt cyfrowy „1939 Na żywo”. Umożliwia on w czasie rzeczywistym śledzenie wydarzeń z przeszłości, ukazanych z perspektywy użytkownika mediów społecznościowych.

Celem „1939 Na żywo” (www.1939nazywo.pl) jest upamiętnienie 80. rocznicy inwazji hitlerowskich Niemiec na Polskę. Projekt bazuje na oryginalnych źródłach i bezpośrednich relacjach, przedstawiając historię tamtego okresu za pośrednictwem mediów społecznościowych. Użytkownicy mogą m.in. śledzić na żywo losy wybranych postaci, obserwując ich profile w mediach społecznościowych.

Press

Platforma funkcjonuje w polskiej  i angielskiej wersji językowej (1939live.com). Oprócz tego w ramach pasma tematycznego w kanale Polsat Viasat History emitowana jest kolekcja historycznych filmów dokumentalnych. Materiały filmowe będą również dostępne na platformie w postaci VoD.

Press

Projekt uzyskał patronat instytucjonalny Prezydenta Miasta Gdańska, Muzeum Historii Polski i patronat medialny portalu Dzieje.pl. Strategicznym partnerem projektu jest portal Onet.pl.

Zgłoszenia do konkursu
Grand Press 2019

Plansza

(PD, 09.08.2019)

Pozostałe tematy weekendowe

Sejm jak prywatna firma PR Kuchcińskiego
Polski internauta wart tyle, co duża pizza
Niewolnicy Twittera
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.