Temat: na weekend

Dział:

Dodano: Sierpień 09, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"1939 Na żywo"

Projekt przedstawia historię tamtego okresu za pośrednictwem mediów społecznościowych (screeny: 1939nazywo.pl)

Koncern medialny Viasat World we współpracy ze studiem kreatywnym Future History uruchomił projekt cyfrowy „1939 Na żywo”. Umożliwia on w czasie rzeczywistym śledzenie wydarzeń z przeszłości, ukazanych z perspektywy użytkownika mediów społecznościowych.

Celem „1939 Na żywo” (www.1939nazywo.pl) jest upamiętnienie 80. rocznicy inwazji hitlerowskich Niemiec na Polskę. Projekt bazuje na oryginalnych źródłach i bezpośrednich relacjach, przedstawiając historię tamtego okresu za pośrednictwem mediów społecznościowych. Użytkownicy mogą m.in. śledzić na żywo losy wybranych postaci, obserwując ich profile w mediach społecznościowych.

Press

Platforma funkcjonuje w polskiej  i angielskiej wersji językowej (1939live.com). Oprócz tego w ramach pasma tematycznego w kanale Polsat Viasat History emitowana jest kolekcja historycznych filmów dokumentalnych. Materiały filmowe będą również dostępne na platformie w postaci VoD.

Press

Projekt uzyskał patronat instytucjonalny Prezydenta Miasta Gdańska, Muzeum Historii Polski i patronat medialny portalu Dzieje.pl. Strategicznym partnerem projektu jest portal Onet.pl.

(PD, 09.08.2019)

Pozostałe tematy weekendowe

Polski internauta wart tyle, co duża pizza
Sejm jak prywatna firma PR Kuchcińskiego
Niewolnicy Twittera
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.