Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 23, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marek Palczewski w proteście odchodzi z zarządu SDP

Marek Palczewski (screen: YouTube/TV Studencka SWPS)

Marek Palczewski odchodzi z zarządu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Protestuje w ten sposób przeciwko temu, że Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP stanęło w obronie "Gazety Polskiej" i skrytykowało Empik za odmowę przyjęcia do sprzedaży tygodnika z nakleją "Strefa wolna od LGBT".

"Empik jest jednym z głównych miejsc sprzedaży gazet i jednym z największych na polskim rynku sklepów internetowych, arbitralność decyzji o wycofaniu konkretnego numeru gazety ze sprzedaży oznacza więc dotkliwe straty finansowe dla redakcji" - napisano w oświadczeniu opublikowanym we wtorek na stronach CMWP SDP.

Marek Palczewski wyjaśniając swoją decyzję dotyczącą odejścia z zarządu SDP, napisał na Facebooku: "Dziwię się, że CMWP mylą się podstawowe pojęcia filozoficzne (etyczne), takie jak wolność słowa, tolerancja, dyskryminacja. Wolność słowa nie może służyć szerzeniu nienawiści, nierówności i dyskryminacji ludzi ze względu na ich postawy, orientację, poglądy i przekonania.

Moja decyzja opuszczenia ZG SDP spowodowana jest niezgodą na tego rodzaju Oświadczenia i krytycyzmem wobec kilku innych ideologicznych i politycznych Oświadczeń CMWP SDP. Całokształt działań Zarządu Głównego SDP i Centrum Monitoringu Wolności Prasy w ostatnim okresie wskazuje na wyraźne opowiadanie się po jednej stronie ideologicznego i politycznego sporu w Polsce.

Wspomniane wyżej fakty sprawiają, że nie mogę nadal wspierać działań SDP, które są niezgodne z moim sumieniem, postawą obywatelską i przekonaniami".

(MAK, 23.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.