Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 25, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wybrano nową Radę Etyki Mediów na ósmą kadencję

W 2018 roku REM rozpatrzyła i wydała oświadczenia w 518 sprawach dotyczących naruszenia Karty Etycznej Mediów (fot. Pixabay.com)

Stowarzyszenie Konferencja Mediów Polskich na walnym zebraniu członków wybrało nową Radę Etyki Mediów na ósmą kadencję w latach 2019-2022. W skład rady weszło 13 osób.

Do REM zostali wybrani: Ryszard Bańkowicz (przewodniczący), Krzysztof Bobiński (wiceprzewodniczący), Helena Ciemińska-Kowalik (wiceprzewodnicząca), Urszula Dembińska-Nowakowska (sekretarz), Wojciech Dorosz, Hanna Kordalska-Rosiek, Andrzej Krajewski, Barbara Markowska-Wójcik, Krystyna Mokrosińska, Nina Nowakowska, Marek Nowicki, Tomasz Obertyn, Ernest Zozuń.

W składzie REM znaleźli się przedstawiciele Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Towarzystwa Dziennikarskiego, Stowarzyszenia Dziennikarzy RP, Związku Zawodowego Dziennikarzy, Związku Zawodowego Pracowników Twórczych i Technicznych TVP SA Wizja oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy i Twórców Radia Publicznego.

Jak podano w komunikacie, w 2018 roku REM rozpatrzyła i wydała oświadczenia w 518 sprawach dotyczących naruszenia Karty Etycznej Mediów (opracowanej w 1995 roku przez członków Konferencji). W 2019 roku, w ciągu pięciu miesięcy, wpłynęło ponad 270 doniesień.

Szef REM Ryszard Bańkowicz przyznał w rozmowie z "Presserwisem" w połowie lutego, że Konferencja jest ciałem mniej reprezentatywnym niż kiedyś, ale zapewnił, że dalej chce dbać o standardy dziennikarskie. 

(PD, 25.06.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.