Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 07, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zarząd Polskiego Radia wypowiedź Manna o premierze skierował do komisji etyki

Komisja etyki ma ocenić, czy wypowiedź Wojciecha Manna nie narusza standardów etycznych (screen YouTube.com/TVN Style)

Po tym, jak Wojciech Mann na antenie radiowej Trójki odniósł się do zachowania premiera Mateusza Morawieckiego wobec prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, zarząd Polskiego Radia skierował sprawę do działającej w spółce komisji etyki.

Wojciech Mann, zapowiadając utwór "Neanderthal Man" zespołu Hotlegs, w audycji "W tonacji Trójki" 4 czerwca stwierdził: "Zaniepokoiłem się, czy państwo nie będą mieli skojarzenia z naszym premierem, który przebrany za dżentelmena potraktował próbującą go powitać panią tak, jak to widzieliśmy". Odniósł się w ten sposób do prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, która chciała przywitać premiera Mateusza Morawieckiego w Gdańsku.

Zarząd Polskiego Radia w wydanym oświadczeniu napisał, że w związku z wypowiedzią, która "wzbudziła kontrowersje wśród wielu słuchaczy", skierował tę sprawę do Komisji Etyki Polskiego Radia. Komisja, jak podał zarząd, oceni, czy narusza ona standardy etyczne obowiązujące w Polskim Radiu.

Asystentka Manna Karolina Przygoda przekazała nam, że dziennikarz nie komentuje sprawy.

(KOZ, JSX, 07.06.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.