Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 06, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„Gazeta Wyborcza” opublikowała tekst, który ukazał się dzień wcześniej

Z lewej strony wtorkowy tekst Bartosza T. Wielińskiego, z prawej jego powtórzenie w środowym wydaniu (screen Wyborcza.pl)

Komentarz Bartosza T. Wielińskiego z „Gazety Wyborczej” (Agora) ukazał się w dwóch kolejnych wydaniach dziennika - we wtorek i w środę, ale z innym tytułem i podpisany innym nazwiskiem. Redakcja tłumaczy, że doszło do pomyłki.

Na stronie piątej wtorkowego wydania „GW” opublikowano tekst „Polska - utracony towar eksportowy” autorstwa Bartosza T. Wielińskiego. Dzień później też na piątej stronie, w tym samym miejscu, ukazał się ten sam tekst, ale zatytułowany „Ministrze, wypisz się z fanklubu Zalewskiej” i podpisany nazwiskiem Justyny Sucheckiej.

Redaktorem prowadzącym środowe wydanie „GW” był Piotr Głuchowski, który w rozmowie z „Presserwisem” przyznał, że nie wiedział, iż doszło do powtórzenia tekstu w kolejnym wydaniu i tłumaczy to błędem ludzkim. Podobnie uważa Justyna Suchecka. - Mamy nowy layout i wszyscy się go jeszcze uczymy. Prawdopodobnie ktoś skopiował format strony z wtorku, ale nie zastąpił tekstu. Takie rzeczy się zdarzają - mówi Suchecka.

Błąd zauważyła m.in. Barbara Kasprzycka, wicenaczelna „Dziennika Gazety Prawnej”, która na Twitterze opublikowała zdjęcia obu tekstów z komentarzem: „dobre teksty warto powtarzać; Wyborcza wczoraj i dziś ;)”. Jej post skomentował polityk Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki: „Kolejna kompromitacja @Bart_Wielinski Co za wstyd. Facet, który wulgarnie obrażał wyborców, krytykował okładkę GW, którą sam wydawał - teraz plagiatuje tekst słowo w słowo? To jest fejk? Czy GW już tak mocno szoruje po dnie”.

Bartosz T. Wieliński nie wie, w jaki sposób jego tekst znalazł się w dwóch kolejnych wydaniach „GW”. - Z wpisów na Twitterze Patryka wynika, że chyba jesteśmy w jakimś związku. Nie wiem jeszcze jakim, ale pochlebia mi, że zwraca na mnie uwagę - komentuje Wieliński.

"Gazeta Wyborcza" od wtorku ukazuje się w nowej makiecie.

(PAZ, 06.06.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.