Dział: INTERNET

Dodano: Czerwiec 03, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

VideoTrack: połowie e-widzów zdarza się płacić za wideo w sieci

Wśród osób między 16. a 24. rokiem życia codzienne oglądanie programów w sieci deklaruje 42 proc. internautów (fot. Pixabay.com)

Co trzeci polski internauta codziennie ogląda programy wideo w sieci, a co drugiemu zdarza się za nie płacić - wynika z badania VideoTrack agencji mediowej Wavemaker.

Codzienne oglądanie programów wideo w internecie deklaruje 36 proc. internautów. Poprzednia edycja VideoTrack, realizowana w październiku 2017 roku, wskazywała, że tylko co czwarty e-widz sięgał po programy w internecie każdego dnia (24 proc.).

Największy odsetek internautów oglądających programy wideo w sieci (42 proc.) jest wśród internautów w wieku 16-24 lata (wzrost z 29 proc. w październiku 2017 roku). Niewiele mniej, bo 40 proc., deklaruje codzienne oglądanie programów wideo w grupach wiekowych 25-34 lata i 35-44 lata.

Z VideoTracka wynika, że Netfliksa kojarzy 80 proc. respondentów, HBO Go - 77 proc., CDA Premium - 57 proc., a Amazon Prime - 31 proc.

Jak zauważa Wavemaker, wraz ze wzrostem rozpoznawalności i wykorzystania serwisów SVoD zmieniają się też postawy polskich e-widzów do płacenia za wideo. 51 proc. internautów zdarza się płacić za programy w sieci, a preferowanym modelem jest miesięczny abonament - 53 proc. wskazało, że to najdogodniejsza opcja, 24 proc. podało płacenie za jednorazowe obejrzenie.

Jak szacuje międzynarodowa firma analityczna Ampere Analysis, w Polsce już ponad 2 mln gospodarstw domowych subskrybuje przynajmniej jeden z serwisów z wideo na życzenie. Badanie Wavemaker pokazuje jednak, że subskrybenci znacznie częściej niż w pierwszym okresie rozwoju SVoD w Polsce zrzucają się na dostęp do serwisów abonamentowych. W VideoTracku z 2017 roku Wavemaker zidentyfikował zaledwie 12 proc. takich osób wśród abonentów serwisów SVoD. Obecnie 50 proc. z nich twierdzi, że współdzieli konto i płatności ze znajomymi lub rodziną.

Agencja Wavemaker zrealizowała badanie VideoTrack metodą CAVI w kwietniu 2019 roku na próbie 1,5 tys. internautów.

Zgłoszenia do konkursu
Grand Press 2019

Plansza

(KOZ, 03.06.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.