Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 13, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Wiadomości" TVP 1 z drogimi efektami 3D

Trójwymiarowy śmigłowiec w nowym studiu "Wiadomości" TVP (screen: Wiadomosci.tvp.pl)

W niedzielę "Wiadomości" TVP 1 były tworzone w nowym studiu z nowym logo, czołówką, muzyką oraz nowatorskimi rozwiązaniami technologicznymi,  w tym wizualizacją 3D.

W niedzielnym wydaniu "Wiadomości" wizualizację 3D zastosowano do zilustrowania  sondażu poparcia partii politycznych oraz tematu śmigłowca Black Hawk. – Widać, że TVP miała z czego wydawać pieniądze, bo to droga technologia – mówi Marek Kacprzak, dziennikarz Wirtualnej Polski, przez dziewięć lat związany z Telewizją Polsat, gdzie prowadził programy informacyjne i publicystyczne. – Jednak tworzenie takich  wizualizacji wymaga czasu, a w programach newsowych niewiele rzeczy można przewidzieć z dużym wyprzedzeniem – dodaje Kacprzak. 

Nową oprawę graficzną przygotowało studio Platige Image. Firma podała w komunikacie giełdowym, że wartość umowy z TVP to ponad 8 proc. przychodów spółki ze sprzedaży w 2017 roku, czyli co najmniej 5,6 mln zł.

Kilka dni temu "Gazeta Wyborcza" dotarła do raportu ekspertów z Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie dotyczącego programów informacyjnych TVP, przygotowanym na zlecenie KRRiT. Eksperci zarzucili "Wiadomościom" emitowanie materiałów o charakterze propagandowym, brak pluralizmu i krytycznego podejścia do prezentowanych treści.

Niedawno redaktor naczelną wiadomości została Danuta Holecka. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w kwietniu "Wiadomości" oglądało 1,94 mln widzów (58,7 tys. więcej niż w kwietniu 2018 roku).

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 13.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.